اخبار گاوصندوق

رباتی که رمز گاو صندوق ها را در کمتر از ۳۰ ثانیه باز می کند !

رباتی که رمز گاو صندوق ها را در کمتر از ۳۰ ثانیه باز می کند !
رباتی که امروز می خواهیم به شما معرفی کنیم با تمام ربات هایی که تا امروز دیده و یا درباره آنها شنیده اید تفاوتی جالب در کارایی دارد.کار این ربات عجیب که توسط یک هکر معروف با نام Samy Kamkar طراحی و ساخته شده قادر به پیداکردن رمز ترکیبی قفل هایی نظیر قفل گاو صندوق های ساده در کمتر از ۳۰ ثانیه می باشد !
این هکر از الگوریتمی استفاده کرده است که می تواند شماره های اول و سوم قفل های سه شماره ای را پیدا کرده و شماره دوم را نیز با در نظر گرفتن ۸ احتمال موجود به راحتی باز کند.این ربات بر اساس کیت اپن سورس Arduino طراحی شده است که با به کارگیری محاسبات ریاضی از یک موتور برای چرخش رمز قفل و از موتور دیگر برای باز کردن آن استفاده می کند.

جالب است بدانید که Samy Kamkar تمام قطعات این ربات را توسط یک پرینتر ۳ بعدی چاپ کرده است.وی همچنین جزئیات کامل طراحی و ساخت این ربات را در وبلاگ خود منتشر کرده است که با به کارگیری آن هر شخصی می تواند ربات Combo Reader خود را تولید کند.
البته همانطور که می بینید این ربات در بازکردن قفل گاوصندوق هایی با رمز های ترکیبی پیچیده تر ناتوان است اما از کجا معلوم که نمونه بسیار پیشرفته تر این ربات که قادر به باز کردن قفل گاو صندوق های حرفه ای است ، ساخته نشده باشد ؟!

به هر حال اگر شما هم به ساخت چنین رباتی علاقمند شده اید و یک پرینتر ۳ بعدی در اختیار دارید ، می توانید با مراجعه به وب لاگ سامی کامکار از تمام جزئیات ساخت آن مطلع شده و ربات قفل باز کن خود را تولید کنید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *